Въззивен състав на Окръжен съд – Стара Загора, състоящ се от трима съдии, потвърди определението на Районен съд – Казанлък, с което е оставено без уважение искането за изменение на взетата спрямо Д. А. мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Окръжните магистрати, след обстоен анализ на материалите по делото, намериха, че постановеното от първоинстанционния съд определение е правилно и законосъобразно. Въззивните съдии споделят доводите на Районен съд – Казанлък, че в случая необходимостта от взетата най-тежка мярка за неотклонение „Задържане под стража“ не е отпаднала.
Определението на Окръжен съд – Стара Загора е окончателно, се посочва в прессъобщение до медиите.
Припомняме, на 18 юни Окръжният съд в Стара Загора като въззивен орган потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 62-годишния мъж, сочен за собственик на двата нелегални дома за възрастни хора в мъглижкото село Ягода и спрямо 68-годишната жена - медицинска сестра.
Те са сред шестимата обвиняеми за противозаконно лишаване от свобода на хора, причиняване на телесни повреди и неполагане на грижи за възрастните хора в мъглижкото село Ягода.
Маркери Стара | Загора | стража | спрямо | мярка | неотклонение | хора
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




