Отново потвърдиха ареста на медицинската сестра от „Дома на ужасите" в Ягода

Окръжните магистрати, след обстоен анализ на материалите по делото, намериха, че постановеното от първоинстанционния съд определение е правилно и законосъобразно.

 09.07.2025 13:26
Отново потвърдиха ареста на медицинската сестра от „Дома на ужасите" в Ягода

Въззивен състав на Окръжен съд – Стара Загора, състоящ се от трима съдии, потвърди определението на Районен съд – Казанлък, с което е оставено без уважение искането за изменение на взетата спрямо Д. А. мярка за неотклонение „задържане под стража“. 

Окръжните магистрати, след обстоен анализ на материалите по делото, намериха, че постановеното от първоинстанционния съд определение е правилно и законосъобразно. Въззивните съдии споделят доводите на Районен съд – Казанлък, че в случая необходимостта от взетата най-тежка мярка за неотклонение „Задържане под стража“ не е отпаднала.

Определението на Окръжен съд – Стара Загора е окончателно, се посочва в прессъобщение до медиите.

Припомняме, на 18 юни Окръжният съд в Стара Загора като въззивен орган потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 62-годишния мъж, сочен за собственик на двата нелегални дома за възрастни хора в мъглижкото село Ягода и спрямо 68-годишната жена - медицинска сестра.
Те са сред шестимата обвиняеми за противозаконно лишаване от свобода на хора, причиняване на телесни повреди и неполагане на грижи за възрастните хора в мъглижкото село Ягода.
 

Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери Стара | Загора | стража | спрямо | мярка | неотклонение | хора

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори