Продължава Националният тракийски фолклорен събор „Богодорична стъпка"

Неделният ден започва с разнообразна програма на 1-ва и 2-ра сцена, от 9.00 до 15.00 часа. В 16.00 часа ще бъдат обявени отличените участници в събора.

 27.08.2023 08:05
Продължава Националният тракийски фолклорен събор „Богодорична стъпка"

Продължава Националният тракийски фолклорен събор "Богородична стъпка", който се провежда на Старозагорските бани.

Неделният ден започва с разнообразна програма на 1-ва и 2-ра сцена, от 9.00 до 15.00 часа. В 16.00 часа ще бъдат обявени отличените участници в събора.

За осигуряване на максимална безопасност и комфорт на всички присъстващи на събитието, автобусите до Старозагорски бани и околните села,  ще се движат само по околовръстния път на курорта – пътя през хотелската част. Автобусите обслужващи линии с №№ 9, 91, 92 ще спират на спирки: „Армира" – „Мини Марица-изток" – „Старозагорски бани-поща" – „Старозагорски бани-обсерватория" и ще обръщат на разклона за село Сулица.

Ще бъде осигурен допълнителен курс на 26 август (събота) с час на тръгване 22.00 часа от Старозагорски бани – център, който ще бъде безплатен за гостите на събитието. Автобусът ще мине и през обиколния маршрут.

НТФФ „Богородична стъпка" се организира от Община Стара Загора, Съюз на тракийските дружества в България, Тракийско дружество „Одринска епопея" – Стара Загора, Общество за фолклор, Кметство Старозагорски бани и НЧ „Христо Ботев - 1952" Старозагорски бани, с подкрепата на ОФА „Загоре".

ЕТО ПРОГРАМАТА ЗА ДНЕС:

27 август /неделя/

I сцена

 

9.00 – 10.00 часа

1. НЧ „Христо Ботев 1952“, с. Старозагорски бани, НЧ „Гранит 1928“ с. Ново село и

НЧ „Пробуда 1927“ с. Остра Могила, община Стара Загора

Танцова група „Еньовче“ – сборна формация

1.1 Певческа група „Зорница“

1.2 Индивидуален изпълнител: Петър Михалев

1.3 Индивидуален изпълнител: Койчо Коев

2. НЧ „Митьо Станев 1929“ с. Малко Кадиево, община Стара Загора

Певческа група „Златен клас“

3. НЧ „Св. Патриарх Евтимий 1935“ с. Борово, община Стара Загора

Фолклорна група „Борово“

3.1 Индивидуален изпълнител: Янка Дончева

3.2 Индивидуален изпълнител: Даниел Йовчев

4. Детска градина № 16 „Горски кът“, с. Старозагорски бани, община Стара Загора

Певческа група

5. Йордан Танев и Захаринка Поповска – Гайдарски състав „Големите гайди“, град

Асеновград

6. НЧ „Стефан Генчев 1901“, с. Хрищени, община Стара Загора

Фолклорна група „Райска ябълка“

10.00 – 11.00 часа

7. НЧ „Светлина 1906“, с. Вълчитрън, община Пордим

Дамски народен хор „Славей“

8. НЧ „Иван Радоев 1907“, град Пордим

Мъжка група за обработен фолклор „Славей“

8.1 Танцова група „Иха-ха, мераклии“

8.2 Индивидуален изпълнител: Кристиян Йорданов

8.3 Индивидуален изпълнител: Сладелина Илиева

8.4 Дует: Сладелина Илиева и Християн Ангелов

9. НЧ „Кирил и Методий 1941“, с. Ефрейтор Бакалово, община Крушари

Фолклорна група „Веселите баби“

10. НЧ „Христо Ботев 1874 г.“, с. Рупките, община Чирпан

Детска певческа група „Надежда“

11. Даная Смилянова – 9 години, ОУ „К. Ганчев“ град Стара Загора

12. Тракийско дружество „Лазар Маджаров“, град Сливен

Певческа група

12.1 Индивидуален изпълнител: Софийка Георгиева

12.2 Дует: Мира Лефтерова и Мария Минчева

11.00 – 12.00 часа

13. НЧ „Васил Левски 1934“, с. Радовец, община Тополовград

Мъжка певческа група за коледарски песни

13.1 Квартет за жетварски и седенкарски песни

13.2 Женска певческа група за автентичен фолклор

14. НЧ „Петко Манолов 1932“ с. Долно Изворово община Казанлък

14.1 Индивидуален изпълнител: Цветелина Ганева

15. НЧ „Васил Левски“ с. Българин община Харманли

Група за народни обичаи и ритуали

15.1 Индивидуален изпълнител: Николай Сидеров /гайда/ - 8 год.

15.2 Индивидуален изпълнител: Михаела Стойкова /гайда/ - 10 год.

15.3 Индивидуален изпълнител: Тонка Канева

16. НЧ „Просвета 1906“ с. Козичино, община Поморие

Група за автентичен фолклор „Екреч“

16.1 Индивидуален изпълнител: Стойка Иванова

12.00 – 13.00 часа

17. НЧ „Настроение 2017“ Стара Загора

Гайдарски състав „Красимир Панчев“

17.1 Индивидуален изпълнител: Михаил Шивачев – 11 години

17.2 Индивидуален изпълнител: Лъчезар Трифонов – 13 години

17.3 Индивидуален изпълнител: Константин Сватовски – 11 години

17.4 Индивидуален изпълнител: Георги Русинов – 12 години

17.5 Индивидуален изпълнител: Виктор Славов – 7 години

17.6 Индивидуален изпълнител: Христиан Найденов – 12 години

17.7 Индивидуален изпълнител: Денислав Стойков – 16 години

18. НЧ „Прогрес 1936“, село Дражево, община Тунджа

Група за автентичен фолклор „Авлига:

19. НЧ „Възраждане 1906“ с. Щръклево община Иваново

19.1 Дует Ели и Ради

20. Танцова формация „Данфоров Горун“ – Цветислава и Димитър Денови, с.

Галиче, община Бяла Слатина

13.00 – 14.00 часа

21. НЧ „Габрово 2002“ град Габрово

Танцов клуб „Боженци“

21.1 Фолклорна танцова формация „Боженци“ – деца до 8 години

21.2 Фолклорна танцова формация „Боженци“ – деца до 16 години

22. НЧ „Христо Ботев 1897“, с. Розово, община Казанлък

Женска певческа фолклорна група

22.1 Мъжка певческа фолклорна група

22.2 Танцов състав „Розово“

22.3 Индивидуален изпълнител: Радка Тодорова

22.4 Индивидуален изпълнител: Стефан Георгиев – 15 години

23. Цветислава и Димитър Денови, с. Галиче, общ. Бяла Слатина

24. НЧ „Постоянство 2012“ с. Армените, община Габрово

Танцова група „Арменско гиздило“

25. Цветислава Денова, с. Галиче, община Бяла Слатина

14.00 – 15.00 часа

26. НЧ „Просвета 1894“ с. Водица, община Попово

Детска фолклорна група „Изворче“

26.1 Фолклорна група „Хурка шарена“

26.2 Индивидуален изпълнител: Назар Михайлова – 17 година

26.3 Индивидуален изпълнител: Станислава Иванова – 17 година

26.4 КТС „Гергана“

26.5 КНХ „Хайде на хорото“

27. НЧ „Просвета 1883“, село Гецово, община Разград

Мъжка певческа група „Капанци“

27.1 Индивидуален изпълнител: Милка Димитрова

27.2 Ансамбъл за автентичен фолклор „Капанци“

28. Център за млади таланти към Фондация „Шанс за децата и природата на

България, град Бургас

Детска вокална група „Зеленика“

II сцена

 

9.00 – 10.00 часа

1. Певческа група „Отдих“ село Ягода, община Мъглиж

1.1 Индивидуален изпълнител: Иван Стойчев

1.2 Индивидуален изпълнител: Донка Йорданова

1.3 Индивидуален изпълнител: Минка Грозева

1.4 Индивидуален изпълнител: Станка Парушева

2. НЧ „Кольо Ганчев 1940“ град Стара Загора

Фолклорна група „Петкана Захариева“

3. Танцова група за народни хора „Тропаница“ град Стара Загора

4. НЧ „Светлина 1928“ с. Ръжена, община Казанлък

Група за народни обичаи и ритуали

5. Пенсионерски клуб „Гигант“, град Ямбол

Група „Ямболки“

5.1 Индивидуален изпълнител: Маринка Георгиева

6. НЧ „Христо Ботев 1907“, с. Мараш, община Шумен

Група за автентичен фолклор „Извор“

7. НЧ „Никола Г. Астаджов 1926“, с. Априлово, общ. Гълъбово

ФГ „Янко Петров“

10.00 – 11.00 часа

8. НЧ „Пробуда 1896“ с. Горски Извор, общ. Димитровград

Фолклорна група „Георги Фершелов“

9. НЧ „Втори юни 2004“ с. Александрия, община Крушари, обл. Добрич

Фолклорна група „Текето“

9.1 Индивидуален изпълнител: Пенка Дянкова

10. НЧ „Никола Йонков Вапцаров 1925“, с. Екзарх Антимово, община Карнобат

Певческа група за народни песни

10.1 Индивидуален изпълнител: Атанаска Тодорова

11. НЧ „Изгрев 1928“ с. Сладун, община Свиленград

Мъжка фолклорна група „Сакарски гласове“

12. НЧ „Св. св. Кирил и Методий 1928“ с. Студена, община Свиленград

Певческа група

13. НЧ „Отец Паисий 1929“ с. Момково, община Свиленград

Певческа група

 

14. НЧ „Светлина 1927“ с. Райкова могила, община Свиленград

Певческа група

11.00 – 12.00 часа

15. НЧ „Светлина 1927“ с. Тракия, община Опан

Певческа група „Тракийка“

15.1 Мъжка фолклорна група „Тракиец“

16. Пенсионерски клуб „Златни години“, град Сливен

Певческа група „Златни години“

16.1 Индивидуален изпълнител: Милка Андонова

17. Културен клуб на пенсионера „Златна възраст“, град Сунгурларе

Фолклорна група „Пей сърце“

17.1 Индивидуален изпълнител: Венета Григорова

17.2 Дует: Венета Григорова и Георги Колев

18. Пенсионерски клуб „Розова градина“, град Сливен

Певческа група „Златни години“

19. НЧ „Пробуда 1934“ с. Ковачите, община Сливен

Танцова група за автентичен фолклор

19.1 Певческа група за автентичен фолклор

19.2 Индивидуален изпълнител: Мима Василева

12.00 – 13.00 часа

20. Пенсионерски клуб „Дамян Дамянов“, град Сливен

Певческа група

21. ФГ „Надежда“ Общинска организация на хората с увреждания гр. Средец

21.1 Индивидуален изпълнител: Стоянка Петрова

21.2 Индивидуален изпълнител: Нанка Янева

22. НЧ „Любен Каравелов 1921“ с. Бузовград, община Казанлък

Женска фолклорна певческа група

23. НЧ „Напредък 1921“, с. Шумата, община Севлиево

Певческа група за изворен фолклор:

24. НЧ „Ана Маймункова 1894“ с. Воден, община Болярово

Певческа група „Воденски славеи“

25. НЧ „Стефан Караджа 1904“ с. Стефан Караджово, община Болярово

Певческа група „Тронска шевица“

25.1 Индивидуален изпълнител: Атанас Георгиев

26. Пенсионерски клуб „Зеленика“, град Бургас

Вокална формация „Наниз“

26.1 Индивидуален изпълнител: Мария Стоянова

26.2 Индивидуален изпълнител: Величка Теохарова

13.00 – 14.00 часа

27. НЧ „Отец Паисий 1909“ с. Малево, община Чепеларе

Група за автентичен фолклор „Дядо, баба и внуче“

28. НЧ „Михаил Иванов 1927“ с. Искра, община Карнобат

Женска фолклорна певческа група

29. НЧ „Пробуда 1907“ с. Биково, община Сливен

Самодеен фолклорен състав „Тракиец“

30. НЧ „Просвета 1911“ град Гълъбово

Фолклорна група „Сладък кладенец“

30.1 Дует „Етърви“

31. НЧ „Просвета 1909“ с. Белозем, община Раковски

Певческа група „Белоземска плетеница“

31.1 Индивидуален изпълнител: Ванеса Каракехайова

31.2 Индивидуален изпълнител: Мирослава Стоянова

31.3 Индивидуален изпълнител: Алекс Лазаров

31.4 Индивидуален изпълнител: Мирослава Стамболийска

14.00 – 15.00 часа

32. Пенсионерски клуб „Зора“ Град Бургас

СФА „Китка“

32.1 Индивидуален изпълнител: Стоянка Пенчева

32.2 Индивидуален изпълнител: Живка Петкова

32.3 Индивидуален изпълнител: Станка Йорданова

33. НЧ „Светлина 1910“ с. Трояново, община Раднево

Група за автентичен фолклор

34. НЧ „Иван Вазов 1881“ с. Долно Сахране, община Павел баня

Певческа група „Росна китка“

35. НЧ „Борис Беров 1903“ с. Тъжа, община Павел баня

Фолклорна група „Еделвайс“

 

Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери бани | часа | старозагорски | стъпка

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори