Празник на домата ще се проведе в Старозагорското село Горно Ботево

За доброто настроение на всички организаторите са подготвили забавни състезания, традиционно изложение и фолклорни изпълнения

 28.07.2025 13:46
Празник на домата ще се проведе в Старозагорското село Горно Ботево

Традиционният празник „Дон Домат – плодът-зеленчук“ ще забавлява за осма поредна година жителите и гостите на Старозагорското село Горно Ботево. Вкусното събитие ще се проведе на 2 август 2025 г., събота, от 10.30 ч., в парка на селото. Организатори на честването на вкусния продукт за една от най-обичаните летни салати са Народно читалище „Пробуда – 1927“, кметството на селото, със съдействието на Община Стара Загора.

 

И тази година организаторите са подготвили забавни състезания, традиционно изложение на местна продукция вкусни домати, доматена ракия, сладко от домати и разнообразни кулинарни надпревари.

 

За доброто настроение на всички ще има и много фолклорни изпълнения - на НЧ „Пробуда – 1925“, с. Яворово , Представителен ансамбъл за автентичен фолклор „Дълбоки“, НЧ „Железник - 1988 г.“, Стара Загора, НЧ „Иванка Терзиева 1927“, с. Богомилово, група „Тракийка“, с. Горно Ботево.

 

Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери Горно | Ботево

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори