Международния ден

Отбелязваме Международния ден на планините
Основната идея е да се насочи вниманието на хората към важността на планините за живота на планетата, както и да се предприемат инициативи за тяхното опазване. Прочети още

Отбелязваме Международния ден на жената
Историята на празника започва през 1857 г. в Ню Йорк, когато е организиран един от първите протестни митинги на жените, работещи в текстилните фабрики. Те настоявали за равни права с мъжете, намаляване на работното време и подобряване условията на труд. Прочети още

Отбелязваме Международния ден на семейството
В своята резолюция, Общото събрание на ООН също така отбелязва, че разпоредбите, свързани със семейството, продължават да предоставят насоки относно начините за засилване на политическите компоненти и програми, насочени към семействата, като част от цялостен подход към развитието им. Прочети още

Отбелязваме Международния ден на пощальоните и куриерите
Професията на „вестоносците“ е сред най-древните, а в стари времена е била изпълнена с много рискове и напрежение. Едва ли е случайно, че и до наши дни е останал изразът: “Не убивай вестоносеца”. Прочети още

РС на КНСБ ще отбележи в Стара Загора Международния ден на загиналите при трудови злополуки
Международната организация на труда го отбелязва от 2003 година като световен ден по безопасност и здраве на работното място и подчертава важността на политиките и мерките за здравословен и безопасен труд и ролята на сътрудничеството и диалога в този процес. Прочети още
