Преди вота: Отново митинг-шествие в Стара Загора

Бяха отправени призиви българските граждани да упражнят правото си на вот. "Протестът е граждански, не е обвързан с партии", обясни пред stz24.com Кольо Колев от Гурково.

 19.11.2021 13:26
Преди вота: Отново митинг-шествие в Стара Загора

За втори пореден ден в Стара Загора се проведе митинг-шествие срещу опитите за намеса на Турция в изборния процес у нас. Той започна пред Община Стара Загора и продължи до Областната администрация.

Бяха отправени призиви българските граждани да упражнят правото си на вот. "Протестът е граждански, не е обвързан с партии", обясни пред stz24.com Кольо Колев от Гурково.

"България си има закони и смятаме, че изборните резултати трябва да зависят от българския народ, а не от чужда държава. Подкрепям една огромна партия, казва се България, тя е в сърцето ми и смятам, че хората, които са тук по същия начин виждат нещата. Ако не се събудим да излезем до урните, някое чуждо посолство, чужда държава ще държи юздите на бъдещия български президент, което според мен е тотална грешка", каза Колев и допълни: "Ако се поддадем на мързела и лентяйството и не излезем в неделя да гласуваме ,ще се сърдим на себе си!"

Към митинг-шествието се присъедини и 82-годишният Димо Киров от Стара Загора. Той обясни, че гласува на всички избори. Ще отиде до изборната секция и тази неделя.

Според него трябва да се промени Изборния кодекс, за да не се допуска намесата на чужди интереси във вота.

 

Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери Стара Загора | протест | шествие | митинг

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори