Десетки колеги и приятели на починалата от коронавирус д-р Илияна Иванова дойдоха пред болницата в Сливен, за да се простят символично с нея. С минута мълчание и нестихващи аплодисменти бе почетена паметта на д-р Иванова. Тя бе погребана в следобедните часове в тесен семеен кръг.
От понеделник медиците в болницата ще бъдат помолени доброволно да отидат да работят месец в Инфекциозното отделение, защото има недостиг на персонал.
„Д-р Иванова през целия си живот беше посветена на медицинската професия така, както много малко хора са го правили,“ каза д-р Богдан Сотиров, председател на регионалната колегия на Български лекарски съюз Сливен.
"Д-р Илияна Иванова ще бъде пример за всички във нейната всеотдайност и дълга. Не говорим за Хипократовата клетва, тук говорим за още по-високо измерение, защото тя работи до последно на най-натоварения фронт и даде живота си".
„Изключително сърцат лекар, изключително отзивчив“ - така д-р Юлия Бянкова описа починалата си колежка: "Чисто човешки емоции ме вълнуват и мен лично, и моите колеги в този момент. Още веднъж искам да изкажа най-искрените си съчувствия към семейството".
Източник: Агенция КРОСС
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери Илияна | Иванова | Сливен | болницата | колеги | Аплодисменти | Инфекциозно отделение
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




