Въпреки по-високия процент на положителни тестове през последния месец, българите сега гледат по-спокойно на ситуацията с коронавируса в сравнение с времето преди месеци. Това сочат данни от изследване на агенция "Галъп интернешънъл", направено "лице в лице". Изследването е било в периода 2-10 юли сред 806 души, съобщават от агенцията.
През юли 35% са твърдели, че "коронавирусът е огромна заплаха", но 46% са били по-близо до мнението, че "коронавирусът е като грипа и не е толкова опасен". Останалите са проявили колебание в отговора си.
Ясно са се очертали различията между поколенията-сред най-възрастните закономерно е надделял по-голям респект пред вируса, докато при по-младите по-чувствително разпространено е било спокойното гледище, допълниха от агенцията.
Близо половината от участниците са изразили подкрепата си за работата на Националния оперативен щаб срещу коронавируса, а 34% не са я одобрявали. На фона на отношението на обществото към вируса в последните седмици, тази подкрепа за действията на щаба изглежда по-скоро протоколна. Българите вече в голяма степен разчитат на собствената си отговорност, добавиха още от "Галъп".
Любопитното е, че работата от къщи събира осезаема подкрепа – 47% не биха имали нищо против често да работят от къщи, а 32% намират аргументи против.
Не се открива изявена подкрепа за дистанционното обучение. Тук обществото реагира по-скоро предпазливо и 46% се обявяват „против“, а 28% са „за“. Има и цели 26%, които не могат да преценят.
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери лице | Галъп | заплаха | коронавирусът
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

