Със спектакъл, посветен на България, първокласници в Стара Загора отбелязаха своя Празник на буквите

Тържеството се превърна в истински спектакъл, посветен на България, българския дух и родината. С много емоция, усмивки и вълнение малките първокласници показаха, че уверено са извървели пътя от А до Я и вече са грамотни.

 04.04.2026 09:38
Със спектакъл, посветен на България, първокласници в Стара Загора отбелязаха своя Празник на буквите

В препълнената зала на НЧ „Св. Климент Охридски – 1858“ учениците от 1 „б“ клас на НУ "Димитър Благоев", с класен ръководител госпожа Галя Георгиева и учител в ЦОУД госпожа Милена Станчева, преживяха един от най-вълнуващите и незабравими моменти в своя училищен живот – Празника на буквите.

Тържеството се превърна в истински спектакъл, посветен на България, българския дух и родината. С много емоция, усмивки и вълнение малките първокласници показаха, че уверено са извървели пътя от А до Я и вече са грамотни. Всяка дума, всяка песен и всяко движение носеха послание за любов към родината и гордост от българската азбука.

Сред официалните гости на празника бяха г-жа Жана Минчева – директор на НУ „Димитър Благоев“, доц. Десислава Сидерова, ас. Яна Бабрикова, гл. ас. д-р Елена Иванова Недева, студенти от Педагогическия факултет при Тракийски университет – гр. Стара Загора, представители на Народно читалище „Св. Климент Охридски – 1858“, както и родители и близки, които изпълниха залата с вълнение и гордост. Особено емоционален момент беше поздравът от името на родителите, поднесен от гл. ас. д-р Елена Недева, която отправи топли думи на благодарност към учителите за всеотдайността, търпението и грижата към децата. В своето обръщение тя подчерта значимостта на този първи голям успех и пожела на малките първокласници смело да продължат пътя си към знанието.

Празничната програма беше богата и разнообразна – стихотворения, песни, танци и драматизации, вдъхновени от българските традиции и родолюбивия дух. Децата завладяха публиката със своите знания, артистичност и увереност. Те доказаха, че не само могат да четат и пишат, но са и талантливи актьори, танцьори и певци. Целият празник беше едно красиво, емоционално пътешествие – истински спектакъл, посветен на България. Особено вълнуващ момент беше връчването на грамоти на първокласниците за техните успехи и старание.

С блеснали очи децата получиха и своите първи читателски карти – библиотечни билети, тържествено връчени от Народно читалище „Св. Климент Охридски – 1858“. Изказваме искрена благодарност към ръководството на читалището за топлото гостоприемство, за подкрепата и за това, че подадоха ръка на малките читатели в първите им стъпки към света на книгите. Първокласниците получиха и книги – подарък от родителите, с които ще продължат да откриват нови светове чрез четенето.

Празникът завърши с много усмивки, бурни аплодисменти и невероятна торта. Така Празникът на буквите в 1 „б“ клас се превърна в истинско тържество на знанието, българщината и детската радост – празник, изпълнен с емоция, гордост и надежда, който ще остане дълго в сърцата на всички присъстващи.

Източник:  НУ „Димитър Благоев“

 

 

Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери България | Охридски | Климент | клас | беше | малките | буквите | 1858 | вълнение | гордост

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори