Агенцията за авиационна безопасност на ЕС е препоръчала да се избягват полетите над Ирак, съобщи говорителят на Европейската комисия Стефан де Керсмакер.
„Агенцията за авиационна безопасност се свърза с различни национални авиации и им препоръча да избягват пътническите полети в иракското въздушно пространство като предпазна мярка. Знаем, че някои страни-членки вече разпространиха информация до своите авиокомпании и някои от тях вече предприеха стъпки за нейното изпълнение", каза той.
Редица авиокомпании вече пренасочиха полетите си извън въздушното пространство на Ирак и Иран.
Деескалацията в Близкия Изток и запазването на ядреното споразумение с Иран са били основните теми на днешното заседание на комисията по външни работи на Европейския парламент, информира „Хоризонт". Според източник, запознат с темата, по споразумението ще се работи предимно с Русия и Китай заради оттеглянето на Съединените щати.
Снимка: Агенция КРОСС
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери пространство | Ирак | вече | работи | безопасност | Иран | някои | добави | ЕС | авиационна | избягват
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

