56-годишен мъж е арестуван при специализирана полицейска операция за пресичане, разкриване и документиране на престъпления, свързани с културно-исторически ценности, инфромират днес от пресцентъра на ОД на МВР.
Операцията е проведена на 8 януари от служители на сектор "Противодействие на криминалната престъпност" при ОДМВР – Стара Загора.
На същата дата в гр. Стара Загора, ЖК "Трите чучура", е задържан 56-годишен мъж от Стара Загора. При извършените процесуално-следствени действия в дома на лицето и в управлявания от него лек автомобил са намерени и са иззети металдетектор, 13 бр. тракийски, римски и византийски старинни предмети - украси, кръст и бронзова фигура, както и суха тревиста маса, за която след извършена експертиза е установено, че е наркотично вещество – марихуана, 0,46 гр.
В ОДМВР – Стара Загора е образувано досъдебно производство по чл.278, ал.6, чл.277а, ал.7 и чл.354а, ал.3, т.1 от НК. Мъжът е задържан за срок до 24 часа.
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери Стара | Загора | задържан | ОДМВР | иманяр
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!