Факелно шествие в памет на Апостола на свободата ще се проведе в Стара Загора на 18 февруари, съобщиха от старозагорското сдружение „Брат за Брата".
Началният час е 18:30 , а мястото е парк „Тракия" (Срещу Пето ОУ „Митьо Станев").
„На 18 февруари (сряда) се навършват 153 години от обесването на Васил Левски – човекът, превърнал свободата в своя съдба и пример за цял един народ. Нека заедно сведем глави и запалим пламъка на паметта, за да почетем делото и саможертвата на Апостола", отправят покана към старозагорци организаторите.
По-рано през деня, от 11 часа, Община Стара Загора, Втора Тунджанска механизирана бригада и Старозагорска митрополия организират тържествен общоградски ритуал с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Апостола. Честването ще започне с отслужване на заупокойна молитва в памет на Дякон Игнатий от старозагорското свещеничество. Традиционно възпитаниците на СУ „Васил Левски", чийто патрон е Дякона, ще изнесат рецитал в памет на живота и делото му.
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери Стара Загора | Левски | шествие | Васил | памет | Апостола на Свободата | ще се проведе | факелно
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




