Майя Найденова: Очаквам динамична учебна година

Първата учебна година на най-новото училище в Стара Загора - Професионалната гимназия по компютърни науки и математически анализи ще бъде открита официално в Хилендарския метох, заяви в интервю за stz24.com директорът Майя Найденова.

 28.08.2020 11:17
Майя Найденова: Очаквам динамична учебна година

Госпожо Найденова, броени дни остават до началото на новата учебна година. С каква нагласа я посрещате, като се има предвид, че пандемията с коронавирус все още не е отминала, а и Вие сте директор на най-новото училище в Стара Загора – Професионалната гимназия по компютърни науки и математически анализи?

Очаквам една динамична и изпълнена с трудности година предвид общата ситуация в страната и в света  -  година, в която ще трябва да бъдем гъвкави във връзка с ежедневието ни. Нашият плюс, ако мога така да го нарека, е във връзка с това, че стартираме с две паралелки, т.е. учениците ни ще бъдат по-малко и възможността за предпазване се надявам, че ще бъде по-голяма. Силно се надявам и си пожелавам да нямаме болни ученици, както и колеги, защото това води до последици, които ще се отразят на всички в училището.

Безспорно COVID-19 е предизвикателство за всяко едно училище, независимо дали е ново или старо, какви са другите тревоги, свързани с работата на гимназията? Започвате с две специалности с интензивно изучаване на английски език - „Приложно програмиране“ и „Системно програмиране“.

Притесненията са много. Започваме съвсем отначало. В хода на работата вероятно ще имаме много въпросителни и трудности, които да преодоляваме. Почти сме сформирали учителски екип, който ще стартира работата с учениците ни от 15 септември.

Къде ще учат учениците, тъй като сградата, отредена за гимназията, в която се намираше Първо основно училище „Георги Бакалов“  в момента е в ремонт?

До приключване на ремонта на основната сграда ще се помещаваме в сградата на СУ „Иван Вазов“ , благодарение на добрата воля на директора г-н Цвятков. Класните стаи ще бъдат ситуирани на третия етаж, където ще бъде и администрацията на училището. Ще влизаме в отделен вход, за да не се получава смесване с потока на учениците от училище „Иван Вазов“. Предвидени са различни дезинфектанти, ще бъдат взети всички противоепидемични мерки.  Във връзка с това предстои изготвяне на план на училището.

Предстои ли среща с родителите на учениците?

Ще правим събрание на родителите на 4 септември във връзка със задълженията ни да имаме обществен съвет и училищно настоятелство. Тогава ще решим тези и други актуални въпроси.

Има ли ученици, които не са от Стара Загора?

Да, има ученици, които са от други населени места, най-отдалеченият ни ученик е от Твърдица, вероятно семейството ще се премести в Стара Загора. Другите или ще живеят в града, или ще пътуват, когато това го позволява.

Каква е готовността за обучение в електронна среда, ако това се наложи?

Ще бъдат съставени профили на учителите и учениците в Teams , където може да се  води такъв тип обучение. Това е проиграно от някои от колегите през миналата учебна година и има опит в това. Останалите ще бъдат обучени как да работят в електронна среда.

Ще има ли официален старт на новата учебна година?

Смятаме да поставим началото на новата учебна година в Хилендарски метох - символично на едно много хубаво място, обвързано с история. Откриването ще бъде на 15 септември, все още уточняваме началния  час.

Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери учениците | година | септември | Стара | Загора | училище | бъдат | учебна | връзка | работата | Професионална гимназия

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори