Красива рокля за абитуриентка в нужда дариха от града на липите за момиче от старата столица Велики Преслав. Това се случи благодарение на инициатива на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания „Св. Св. Козма и Дамян“ – Стара Загора.
На събитието присъстваха представители от социалната сфера, Община Стара Загора, Зонта клуб Стара Загора, Зонта клуб Иринополис, Тракийски университет – Стара Загора и други официални гости. Събитието бе подкрепено и от певицата Ирина Флорин, която безвъзмездно дари свои лични предмети, сред които и изключително красива бална рокля в лилав цвят. По време на вечерта роклята бе разиграна на търг и спечелена от Ваня Михайлова, член на Зонта клуб Стара Загора. Роклята вече е при абитуриентка в неравностойно социално положение от старопрестолния град Велики Преслав.
"Изключително трогателен жест и огромна благодарност изказва момичето, което с със самочувствие ще бъде на бал с класа си, благодарение на щедростта на г-жа Ваня Михайлова. Отделно красиви обувки към роклята ни изпрати и г-жа Галина Владиславова от град Лом, за което от сърце и благодарим", сподели пред stz24.com Слави Михайлов, председател на Националното сдружение на сираците в България.
Тази година сдружението успя чрез добри хора да осигури празнични тоалети и обувки на 18 момичета и момчета от уязвими групи от Плевен, Кнежа, Белене, Никопол, Велики Преслав, Мездра и др. населени места в страната. Инициативата за подкрепа на абитуриенти, сираци, с един родител и от семейства с остри социални и здравни индикации се организира за 11-та поредна година, припомниха с признателност и благодарност от Сдружението на сираците.
На снимката: Пламен Петров, директор на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания „Св. Св. Козма и Дамян“ – Стара Загора и бизнесдамата Ваня Михайлова. С роклята позира абитуриентката, а лицето е скрито, за да се запази личното й достойнство и самочувствие.
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери Стара | Загора | Велики | клуб | Михайлова | Ваня | рокля | Зонта | абитуриентка | роклята
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




