Младите омбудсмани на Стара Загора Илиян Илиев и Зара Кичукова поставиха началото на своята кампания „Невидимите борби“ в подкрепа на менталното здраве сред младежите. Тя е и част от националната кампания „Топ форма за начинаещи“, подкрепена от Министерството на младежта и спорта.
Събитието се проведе в зала „Америка за България“ на Гимназията с преподаване на чужди езици „Ромен Ролан“ в Стара Загора, а в дискусията с ученици се включиха продуцентът Алекс Николов и психологът Милена Хаджииванова, които са част от екипа на новия български филм „Брънч за начинаещи", представен пред възпитаниците на гимназията.
„Целта на кампанията ни е да покажем, че търсенето на психолог не е слабост, а сила и да повишим осведомеността за проблемите, свързани с менталното здраве на младите хора в града", сподели пред stz24.com младият омбудсман Илиян Илиев. „Вече има психолог във всяко училище, но проблемът е, че те не биват търсени. По-скоро има срам сред учениците и страх, че ще бъдат съдени. Най-честите проблеми сред учениците са хранителни разстройства, самонаранявания и суицидни мисли“, коментира още младият омбудсман.
Зара Кичукова допълни, че младите омбудсмани имат намерение да започнат и друга инициатива – „Червен флаг“, която ще запознава младите с „токсичните поведения“.
В началото на срещата с учениците продуцентът Алекс Николов отбеляза, че това е първа покана към екипа на филма от ученици, тъй като в повечето случаи екипът на филма се кани от преподаватели или ръководство на училища.
По време на дискусията с психолога Милена Хаджииванова беше поставен акцент върху разликата между „истинското аз“ и „показаното аз“, както и върху натиска да се поддържа идеален публичен образ - фактор, който често влияе върху самочувствието и психическото състояние на младежите.
Филмът „Брънч за начинаещи“ е комедия и ще може да бъде гледан в кинозалите през февруари.
В събитието се включи и общественият посредник на Стара Загора Иванка Сотирова.
Маркери учениците | Стара | Загора | сред | кампания | Младите | омбудсмани | ГПЧЕ "Ромен Ролан" | Илиян Илиев | Зара Кичукова | менталното | стартираха кампания | Невидимите борби | Брънч за начинаещи | новия български филм
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




