На тържествена церемония във Форума на Тракийския университет бяха връчени дипломите на 117 бакалаври и магистри от Стопанския факултет. Събитието съвпадна с отбелязването на Деня на икономиста – 11 юни.
„Не вярвайте на думите, че вече приключвате с ученето, и не забравяйте, че ние – вашите преподаватели, ще сме тук и винаги ще ви предоставяме възможности за развитие и преквалификация. Учете, не спирайте да търсите и да дерзаете. Вашият успех днес е успех на цялата ни общност", пожела на аболвентите деканът на Стопански факултет доц. д-р Николай Иванов.

От името на академичното ръководство приветствие отправи доц. д-р Цветослав Койнарски, зам.-ректор по учебната дейност на Тракийски университет – Стара Загора. „Днес е един от тези дни, които остават в паметта за цял живот. Ден, в който можем да се обърнем назад с гордост и напред с надежда. Преди няколко години пристъпихте прага на нашата Алма матер с мечти, очаквания и може би малко притеснения. Днес го напускате като дипломирани икономисти – по-знаещи, по-уверени и по-подготвени", подчерта доц. Койнарски.

Приветствия отправиха още областният управител доц. д-р Калоян Дамянов, Ивета Лазарова – председател на Общински съвет – Стара Загора, и заместник-кметовете на Община Стара Загора – Радостин Танев и Светослав Колев.
„Успехът принадлежи на онези, които имат куража да го преследват. На добър час!“, пожела председателят на ОбС - Стара Загора Ивета Лазарова.


„Най-добре инвестираното време е това, след което виждате реалните резултати. Промени на пазара на труда има, но хубавото е, че зад изкуствения интелект винаги трябва да стои естественият интелект, а аз съм сигурен, че вие сте способни да се адаптирате", посочи зам.-кметът Светослав Колев.

„Днес е много важен ден, защото завършвате едно предизвикателство. Днес първият випуск от специалност „Софтуерно инженерство“ ще получи своите дипломи. Това е специалност, за която се борихме усилено заедно с академичното ръководство", каза зам.-кметът Радостин Танев. Той пожела успех и устременост в бъдещите цели и увери, Община Стара Загора ще подкрепя новите специалисти.
Абсолвентите положиха Клетвата на икономиста – тържествен ритуал с традиции на Стопанския факултет. Средният успех на дипломираните бакалаври е много добър 4,81, а на магистрите – много добър 5,26.
Стефан Стефанов, завършил с пълен отличен успех специалност „Икономика и управление на бизнеса", получи дипломата си, грамота и значка за отличие от доц. д-р Цветослав Койнарски. Той получи и подарък от областния управител доц. д-р Калоян Дамянов.

Отличниците на Випуск 2026 бяха наградени с грамоти и предметни награди, осигурени от партньори на факултета - представители на регионални институции, банки, фирми и работодателски организации, както и ръководители и представители на структурните звена на Тракийски университет – Стара Загора.
Маркери Стара | Загора | заместник | факултет | специалност | бизнеса | Стопанския | ръководство | абсолвентите | на официална церемония | академичното
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




