„Днес не отразяваме един успех, а показваме добрия пример, който се надяваме да заразява и да бъде за подражание. Ангажираме те да бъдеш посланик сред твоите връстници да не бъдат агресивни и да вървят в правилната посока на своето развитие“, каза при награждаването на ММА боеца Апостол Апостолов Николай Диков, секретар на Община Стара Загора.
13-годишното момче и неговият треньор и президент на боен клуб „Атила“ Ивайло Георгиев получиха плакети от Община Стара Загора за изключителните им постижения по време на Световното първенство по ММА, което се проведе в Абу Даби - Ал Аин, ОАЕ. Апостол Апостолов завоюва бронзов медал в категория до 57 кг при момчетата до 14 години. В световната надпревара Апостол Апостолов изигра три срещи - две победи и една загуба по точки, след оспорвани двубои с представители на страни с утвърдени традиции в бойните спортове. След успех срещу съперници от Бразилия и Узбекистан, в полуфинала Апостолов отстъпи на представителя на Ливан Алберт Бустани.
„Все по-често ставаме свидетели на агресия във всичките й форми, за нас от Община Стара Загора е от изключителна важност да показваме добрите примери и че младите имат своя път на развитие и израстване в Стара Загора, а боен клуб „Атила“ неведнъж е доказал, че там не се подготвят само състезател, а се залага на възпитанието", каза още Диков. "Нека силата и ударите да бъдат само на ринга, а в града да си помагаме", пожела ще той.

Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“, поздрави Боен клуб „Атила“ за успехите на световното първенство и изрази признателност относно благотворителните инициативи, в които „Атила“ участва активно.
13-годишният състезател благодари на своя треньор и всички, които го подкрепят и сподели, че битките стават по-лесни с много тренировки, упоритост и желание за победа.
Думи на благодарност отправи и Ивайло Георгиев, който бе отличен за успехите му като старши треньор на националния отбор. Треньорът и президент на боен клуб „Атила“ благодари на Община Стара Загора за подкрепата и подчерта, че клубът се развива благодарение на взаимното доверие.
По думите на Ивайло Георгиев Апостол е позакал зрял характер, постоянство и устойчивост, тъй като само на 13 години участва в елитни първенства и е "сътворил чудо", ставайки медалист от Европейско и Световно първенство и балкански шампион след едва 8-месечна подготовка.
"Доброто е заразно, колкото повече родители виждат успехите на децата, толкова повече деца ще посещават спортните клубове, които разполагат със страхотни треньори и бази", допълни Георгиев.
Апостол и неговият треньор вече се подготвят за Европейското първенство, което ще се проведе през февруари 2026 г. в Сърбия. Младият състезател даде заявка да се бори за първото място.
Автор: Светла Тенева
Маркери Стара | Загора | Община | бъдат | апостол | Нека | Диков | Апостолов
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!


