В Стара Загора започна третото издание на еко арт фестивала "Бедечка фест“ под надслов "На зелено 3“

Фестивалът с кауза се случва отново с доброволната работа на старозагорския Творчески колектив „На улицата" и с подкрепата на Община Стара Загора, граждански организации и партньори.

 20.06.2025 21:16
В Стара Загора започна третото издание на еко арт фестивала "Бедечка фест“ под надслов "На зелено 3“
В Стара Загора започна Третото издание еко арт фестивала "Бедечка фест“ под надслов "На зелено 3“. Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени" бяха сред изпълнителите, които зарадваха публиката тази вечер.
 
Фестивалът с кауза се случва благодарение на доброволната работа на старозагорския Творчески колектив „На улицата" и с подкрепата на Община Стара Загора, граждански организации и партньори.
 
Прословутата Тайна поляна отново ще е успоредна фестивална локация и ще предложи диджейски вечери и алтернативна сцена. В нея ще го има и любимият джем сешън с мрежата старозагорски музиканти от „Чуваме се". В неделя вечер тайната поляна ще приюти и Бедечка филм фест, който тази година за пръв път предлага освен любителски, и професионални заглавия. Отново за пръв път тази година ще има и изненади в една нова локация - една от кипарисовите гори на парка. Специална изненада ще има и на самата главна сцена, но организаторите ревностно пазят добрите новини в тайна. 
 
От петък до неделя през цялото време ще има достъп до качествена храна, изложители и търговци на природни продукти, както и многобройни работилници. В събота ще бъде открита и изложбата с дървопластики на открито, която вече става традиционна и има амбицията да превърне Бедечка в първия градски парк за природно изкуство - инициатива, която наскоро получи и приза „Градолюбители".  Специален акцент в неделя е спортното събитие „Зелените пирамиди" - бягане и колоездене. 
 
Ще има още цирково изкуство, демонстрации по пожарна безопасност за деца, акция по кръводаряване, акция за благотворително събиране на капачки, граждански дискусии и какво ли още не.          

„Отнасяме се деликатно с природата и границите на личната собственост и призоваваме всички посетители да минимизират своята намеса в парка и да се въздържат от внасяне на каквото и да било, което може да замърси", апелират организаторите. „Собствениците на терени в зелената площ са добре дошли, за да превърнем заедно парка в мечтано пространство - за няколко дни показваме как би могло да изглежда това знаково място", казват още от Творческия колектив „На улицата", който заедно с групата „Запазете Бедечка" организират феста.

Снимка: БТА
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.


Маркери Стара | Загора | започна третото издание | еко арт фестивала | Бедечка фест | На зелено 3

Коментирай

Кликни за нова
 
Въведете символите от картинката

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки, нашите услуги, Вие, се съгласявате с това.  Разбрах!  Повече информация

Затвори