Директорът на ППМГ „Гео Милев" Мариета Петрова получи благодарствен адрес от Община Стара Загора по повод присъждането на престижната награда на Министерството на образованието и науката „Свети Иван Рилски". Отличието се дава за високи резултати в професионалната дейност и значим принос към развитието на българското образование. Наградата е признание за професионализма, последователността и отдадеността на Мариета Петрова в развитието на една от най-успешните гимназии в страната, за утвърждаването на високото ниво на образованието в Стара Загора, за приноса ѝ към развитието на младите хора, високите постижения на учениците и авторитета на гимназията като едно от водещите училища в България.
„Тази награда отдавна не е присъждана в Стара Загора и е истински повод за гордост за цялата образователна общност в нашия град, особено в навечерието на 24 май", подчерта зам.-кметът Надежда Чакърова. От името на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров тя връчи благодарствения адрес и поздрави целия екип на гимназията за устойчивите резултати и високия професионализъм.
Тя посочи още, че наскоро откритият STEM център в гимназията е сред най-впечатляващите образователни пространства, които е виждала в страната и акцентира върху отличните резултати на учениците от държавните зрелостни изпити и националното външно оценяване, както и върху трайния интерес към приема в гимназията.
„Гимназията вече отговаря не само с резултатите си, но и с модерната материална база и високотехнологичната среда, които съвременното образование изисква", посочи Надежда Чакърова. По думите ѝ отличието е признание не само за директора, а за целия екип на училището и за визията, с която се развива образованието в Стара Загора.
Тя припомни още, че Община Стара Загора последователно инвестира в образователната инфраструктура и подкрепя училищата в усилията им да осигуряват качествено и модерно обучение. В тази връзка беше отбелязано и предстоящото обновяване на дворното пространство и спортните игрища на гимназията.
„Това отличие е признание не само за ППМГ „Гео Милев", а за цялото образование в Стара Загора и за всички деца на нашия град", подчерта още Чакърова.
Директорът на ППМГ „Гео Милев" Мариета Петрова благодари за високата оценка и подкрепата към гимназията.„Тази награда е признание за труда на целия екип. През последните години работим последователно за изграждането на модерна и дигитализирана образователна среда, а успехите на учениците са резултат именно от споделените усилия на всички преподаватели", каза Петрова.
През годините екипът на гимназията е получил редица престижни отличия, сред които „Анастасия Тошева", „Млада Загора" и „Митрополит Методий Кусев".
„Всички тези награди са оценка за работата на екипа и за подкрепата, която винаги сме получавали от Община Стара Загора. Всеки път, когато сме имали нужда от съдействие, сме срещали разбиране и подкрепа", подчерта директорът на гимназията.
Тя отбеляза още, че учениците на ППМГ „Гео Милев" продължават да постигат високи резултати в национални олимпиади, състезания и спортни форуми във всички направления.
Тази вечер - от 18 часа, ППМГ „Гео Милев" ще изпрати тържествено своите абитуриенти в двора на училището. Зам.-кметът Надежда Чакърова съобщи, че и тази година Община Стара Загора организира тържествено изпращане на абитуриентите на Античния форум „Августа Траяна" на 23, 24 и 25 май с червен килим, музика и тематични кътове за снимки.
„Учениците заслужават този красив спомен и усещането, че Стара Загора винаги ще остане техният роден град и мястото, към което да се връщат с обич", каза още зам..-кметът.
Ако материалът Ви харесва, подкрепете ни, като го споделете с приятелите си.
Маркери Стара | Загора | Милев | Община | Мариета | Петрова | гимназията | развитието | Чакърова | ППМГ
Коментирай
Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!




